10 Adımda Kusursuz Instagram Paylaşımı

  • Melike

    Melike

Sosyal medya günümüzün en önemli platformlarından birisidir. Hatta insanların kendilerini kanıtladığı platformlar arasındadır diyebiliriz. Sosyal medya ağlarından en sık takip edilen ise Instagram’dır. Bu yüzden Instagram’da paylaşılan fotoğrafların değeri daha fazla arttı.

Instagram’da kusursuz fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz bazı taktikler var. Bu taktikleri uygularsanız fotoğraflarınız daha hoş duracaktır.

1Evet canım her fotoğrafın ışığı farklıdır.

Fotoğraf çekimiyle ilgilenen işiler zaten her fotoğrafın ışık derecesinin farklı olduğunu ve bu farka göre efekt yapılacağını veya başka bir işlem yapılacağını bilirler. Artık sizde bunun farkına varsanız iyi olur.

2Artık her fotoğrafa aynı efekti uygulamayı kesin!

Instagram kullanıcıları genellikle bir tane efekti çok beğendiyse sürekli o efekti kullanarak yola devam etmeyi tercih ediyorlar. Fakat o işlet ne yazık ki öyle olmuyor. Bir fotoğrafta kullandığınız efekt diğerinde güzel durmuyor. Bu yüzden fotoğrafınızı paylaşacağınız sırada bütün efektleri bir gözden geçirin.

3Efektlerin ayarlarıyla oynayın.

Mükemmel bir fotoğraf paylaşmak için efektlerin ayarlarıyla da oynayabilirsiniz. Oynadığınız sırada parlaklığı, kontrastı ve diğer ince ayrıntıları ayarlarsınız. Bu şekilde fotoğrafınız daha kaliteli bir görünüm alır. Yalnız abartmamaya da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü u ayarlarda çok abartırsanız sonuç olarak çok yapma fotoğraflar meydana gelebilir.

4Bazen hiçbir Instagram efekti fotoğrafınıza uymaz.

Bu durumla genelde sık sık karşılaşmayız ama bazen hiçbir Instagram efekti sizin fotoğrafınıza uymaz. Bu durumda diğer uygulamalardan destek alarak efektlerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde fotoğrafınız istediğiniz görünüme kavuşacaktır. Fotoğraflarınıza efekt eklemek ve düzeltmeler yapmak için birçok uygulama mevcut.

5Emojileri kullanmakta çekinmeyin.

Emoji neredeyse günümüzün konuşma dili konumuna geldi. Bu yüzden çok önemli bir yere sahip diyebiliriz. Fotoğraflarınızı Instagram’a yükleme evresinde hazırlarken emojileri fotoğrafınıza ekleyebilirsiniz. İsterseniz fotoğraflarınızın altına da emojiler ekleyebilirsiniz. Emojilerin gücüne inanın.

6Değişik takılarla poz vermeye çalışın.

Instagram’da fotoğraflarınızın daha fazla dikkat çekmesini isterseniz mutlaka değişi objelere ve pozlara yer vermelisiniz. Kullanacağınız yöntemlerden birisi değişik takılar kullanmaktır. Bu şekilde takipçilerinizin daha fazla dikkatini çekebilirsiniz. Yalnız abartmamaya dikkat edin. Sonra görgüsüz demesinler arkanızdan.

7Işığa dikkat. Karanlık fotoğraflardan uzak durun.

Bazı fotoğraflar karanlık olduğu için Instagram’da takipçilerinizin dikkatini çekmez ve beğenmez. Aynı zamanda bu fotoğraflar güzel durmaz ve ışığa ihtiyaç vardır. Işık olmadan veya yetersiz ışıkta çekilen karanlık fotoğraflarda belli olmayacağınız için Instagram açısından güzel bir paylaşım olduğunu söyleyemeyiz.

8Fotoğraflarınızın çekim açısına dikkat edin.

Bir fotoğrafa ne kadar filtre eklerseniz ekleyin veya ne kadar  fotoğrafın üzerinde işlem yaparsanız yapın eğer fotoğrafınız yanlış bir açıyla çekilmişse yaptığınız işlemler sonucunda fotoğrafınız muhteşem olmayacaktır. Bu yüzden fotoğrafınızın doğru açıyla çekilmesine dikkat edin. Bazı açılar insanı zayıf gösterirken bazı açılar kişinin kilolu durmasına sebep olabilir veya bazı açılır boyun kısa durmasına sebep olurken bazı açılar kişinin boyunun uzun durmasını sağlayabilir.

9Farklı makyajlarla fotoğraf çekilin.

Nasıl farklı takılarla çekildiğiniz fotoğraflar dikkat çekiyorsa, farklı makyajlar yaparak çektiğiniz ve paylaştığınız fotoğraflarda dikkat çeker. Bu fotoğraflar sayesinde takipçileriniz artabilir. Aynı zamanda profilinizde renkli bir görüntü oluşabilir.

10Farklı pozlar deneyin.

Verdiğiniz pozun çok önemli olduğunu aslında size belirttik. Fakat farklı pozlar denemek bir Instagram paylaşımında çok önemlidir. Hem dikkat çeker. Hem de sizin çevrenizde renkli görüntüler oluşmasını sağlar. Bu pozları çekilirken geçireceğiniz eğlenceli dakikalarda size kalmış.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!

Toplam: 0 yorum

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.