2017’nin Trend Çanta Modelleri

  • Melike

    Melike

Moda her yıl değişerek devam ediyor. Bu değişim kıyafetlerimizi etkilediği gibi çantalarımızı, ayakkabılarımızı da etkiliyor. 2017’nin trend çanta modelleriyse değişerek devam ediyor ve bu değişim sonucu olarak bu yıl biraz daha renkli ve biraz daha tarz çantalara sahip olacağız diyebiliriz.

1Sırt çantası akımı devam ediyor.

Son birkaç yıldır çantalarda en öne çıkan modeller sırt çantalarıydı. Durum bu yılda değişmedi diyebiliriz. Sırt çantaları hala odak noktası olarak yoluna devam ediyor. Bu yıl modeller biraz değişti diyebiliriz. Yani genelde renkli modeller karşımıza çıkıyor. Aslında bu konuda geçen yıl aldığınız sırt çantalarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kimse size aaa bu geçen yılın çanta modeli demez.

2Minik çantalara “Merhaba” diyebilirsiniz.

Bu yıl dikkat çekecek olan bir diğer nokta ise minik çantalar oldu. Özellikle desenli olan minik çantalar bu yılın odak noktası olacak diyebiliriz. Uzun zincire sahip olan bu çantalar sizlere farklı bir hava katacak. Yalnız bu çantaları seçerken desenli ve renkli seçmeye dikkat edin çünkü yeni trend bu tarz çantalar. Bu arada ek bilgi olarak podyumlarda ve kırmızı halılarda da sık sık minik çantaları görüyoruz.

3Büyük spor çantaları da en az minik çantalar kadar popüler.

Minik çantalar ne kadar karşımıza çıkıyor ve popüler olsalar da büyük çantaların popülerliği hiçbir zaman gitmeyecek gibi. Eşyası çok olan ve ben minik çanta kullanamam diyen kişiler için bu çantalar oldukça uygun. Büyük boyutlardaki spor çantalarına ihtiyacınız olan bütün ihtiyaçlarınızı koyabilirsiniz.

4Metalik ayakkabılar moda olursa metalik çantalar moda olmaz mı?

Son birkaç yıldır özellikle sokak stilinde bir metalik ayakkabı tufanı vardı. Bu tufan şimdi çantalara da sıçradı ve 2017 yılının en önemli parçaları arasında metalik renkli çantaları görüyoruz diyebiliriz. Bu çantaları doğru kombin yaptığınız sürece hem şık kıyafetlerinizde hem de spor kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Önemli olan doğru kombini yapabilmeniz ve kıyafetlerinize uydurabilmeniz.

5Zincir askılı çantalar yine gündemde

Sanırım zincir askıya sahip olan çantalar her sezon pistlerdeki yerini korumaya devam ediyor. Özellikle bu sezon sık sık karşımıza çıktı ve yılın en trend çantaları arasında duruyor. Zincir sapa sahip olan çantaların artık zincirleri de farklı boy ve modellerde olacak bu size değişik alternatiflerde sunabilir. Hem sokak stilinde hem de ciddi giyinmeniz gerektiği zamanlarda zincir askılara sahip olan çantalar vazgeçilmeziniz olacak.

6Yarım ay şeklinde ve hobo çantalarla karşılaşacağız.

Yarım ay şeklinde yani hilal şeklinde olan bu çantalar önümüzdeki günlerde raflarda yerini almaya başlayacaktır. Bu akım gelmeden önce siz şimdiden bu şekle sahip olan çantalardan almaya başlayabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 2017 yılının en trend çantaları arasındalar. Yurtdışında bu akım başladı bile sizde çok geçmeden ayak uydursanız iyi olacak.

6Zarf modelinde çantalarla gecelere renk katacaksanız.

2017 yılının en moda olan çantaları arasında zarf modeline sahip olan çantaların olduğunu söyleyebiliriz. Zarf şeklinde olan çantalar değişik malzemelerden üretilebileceği gibi değişik renklerden de üretilmektedir. Siyah sade bir elbisenize kombin yapabileceğiniz renkli zarf şeklindeki bir çanta sizleri ön plana geçirebilirken farklı bir havada katacaktır.

8Bucket çanta modası devam ediyor.

2016 yılında sık sık kaşımıza çıkan bucket çanta modası bu yılda oldukça revaçta diyebiliriz ve karşımıza çıkmaya devam edecek. Genellikle renkli olan bu çantalar lacivert, sarı ve kırmızı renklerde olmaktadır. Özellikle lacivert ve tonları olan bu çantalar modasını koruyor.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!