Aşık Bir Kadının 6 Evresi

  • Melike

    Melike

Belli bir yaşa gelmiş her kadın aşık olmuştur veya birisinden hoşlanmıştır. Bu durumda kadınlar bazı evreler yaşar. Yaşadıkları evreler ise bazen çok sancılı olabilirken bazen çok heyecanlı olabiliyor. Özellikle bu aşk bir ilişkiye dönüşmüşse gerçekten muhteşem bir duygu haline geliyor ve kişinin her geçen gün daha mutlu hissetmesine sebep oluyor. Fakat bu aşk kesinlikle bir ilişkiye dönüşme şansı yoksa işte sancılı günler sizi bekler. Bizde sizlere aşık bir kadının 6 evresi hakkında bilgi vereceğiz.

1Neler oluyor bana?

İşte bu aşkın ilk evresidir. Henüz neler yaşadığınızı veya size neler olduğunu anlamazsınız. Tuhaf bir duygu vardır içinizde. Aşık olduğunuz kişiyi her gördüğünüzde veya her karşınıza çıktığında kendinizi farklı hissedersiniz. Diğer erkeklere nazaran sizi ona çeken bir şey vardır. Birde gülümsemesi başkalarına göre gayet sıradandır. Fakat size göre o güldüğü zaman bütün papatyalar tekrar açar. Aşkın en güzel günlerini yaşıyor sayılırsınız. Değerini bilin bugünlerin.

2Ya sevgilisi varsa veya evliyse?

İşte midenize kramplar girmenize sebep olacak düşünceler. Çevrenizde onu yeterince tanıyan yoksa veya utandığınızdan soramıyorsanız her zaman aklınızın bir köşesinde bu soru işareti olacak gibi. Bu sorunun cevabı ise her şeyi değiştirecek. Eğer sevgilisi yoksa veya evli değilse onu unutmaya gerek yoktur ve son sürat aşkınıza devam edebilirsiniz. Fakat bir ilişkisi varsa veya evliyse acı dolu dakikalar sizi bekler. Gerçekten çok sevdiyseniz unutmak için onun adım attığı yere bile bir daha adım atmak istemezsiniz. Yavaş yavaş unutacaksınız emin olun. Bir şey yaşamamış olmak bu evrede en güzeli.

3Yavaş yavaş sohbet etmeye başlanır…

Bundan sonrasına aşık olduğunuz kişinin bir ilişkisi olmadığını hesaba katarak devam ediyoruz. O halde ona olan aşkınız gün geçtikçe artacaktır. Aşkınızın artması sizin ona daha yakın durmanıza sebep olabilir. Buda sohbet etmek için size fırsatlar yaratacaktır. Yalnız dikkat edin saçma sapan konuşarak kendinizi aptal durumuna düşürmeyin. J Bir bakmışsınız beraber kahve içiyorsunuz. Ne güzel ilerliyor değil mi? Bu arada dikkat edin bir sakarlıkla kahvenizi falan dökmeyin. Bu sizi karşınızdaki kişiye sempatik gösterebileceği gibi aptal durumuna da düşürebilir. Bunu ise hiçbirimiz istemeyiz.

4Acaba benim hakkımda ne düşünüyor?

Eğer aşık olduğunuz kişiyle sohbet etmeye başladıysanız bu soru sık sık aklınıza gelecektir. Tabii, eğer ortak samimi arkadaşlarınız varsa bir şeyler duyabilirsiniz. Fakat yoksa maalesef sizin için daha zor olacaktır bu düşünceler. Aslında sizde bu sırada bazı tahminler yürütebilirsiniz Örneğin, sizinle konuşmak istiyor mu? Veya sizinleyken sürekli konu açıyor mu? Veya onunda heyecanlandığını hissediyor musunuz? Bunlar çok önemli belirtiler. Bu belirtileri önemseyin ve izleyin. Sizinle olmaktan mutluysa ve gerçekten sizi geçiştirmeye çalışmıyorsa bu sizin için güzel mesaj.

5İşte o konuşma zamanı geldi…

Aşık olduğunuz kişiyle gerçekten muhteşem bir arkadaşlık süreci geçirdiyseniz ve mutluysanız oda mutluysa sizinle bir şeyler konuşmak için görüşmek isteyebilir. Bu görüşme büyük ihtimal o konuşmanın yapılacağı anlamına gelir. Bu zamana kadar bahsettiğimiz süreç bazı kadınlar için sadece birkaç haftayken bazı kadınlar için birkaç ay olabilir. Bu süreci bu konuşmadan itibaren artık bir ilişki olarak devam ettirebilirsiniz. Ne mutlu size. Biz buna aşkın zaferi diyoruz.

6İlişkinin ilk ayları…

Eğer sevgilinizle ilişkinizin ilk aylarını yaşıyorsanız gerçekten en güzel günlerdesiniz demektir. Sürekli konuşmalar eğlenceli dakikalar geçirmeler. Özellikle şakalaşmaların en fazla olduğu evre burasıdır. Umarız ilişkiniz ve aşkınız hep bu şekilde ilerler.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!
1

Toplam: 0 yorum

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.