Çanta Ayakkabı Kombinasyonunun 8 Sırrı

  • Yusuf

    Yusuf

Bir kadının giyimi sırasında vazgeçilmezleri arasında çanta ve ayakkabı mutlaka yer alır. Ne kadar önemsiz faktörlermiş gibi gözükseler de aslında belki de kombinde yaptığımız gösterişi ve şıklığı en iyi onlar sergiler. Bu yüzden çanta ve ayakkabı alımı yaparken ikisinin uyumuna dikkat etmemiz gerekiyor. Bu kombini yakalayabilen ve şık görünen kadınların sırlarını şimdi sizlerle paylaşalım.

1Mantıklı Şeyler Alın

Alışveriş yaparken asla giymeyeceğiniz ya da sadece birkaç defa giyebileceğiniz saçma çanta ya da ayakkabıları almayın. Daha çok kıyafetlerinizle ile uyum sağlayabileceğiniz ve çantalarınıza uygun olabilecek ayakkabı, ayakkabınıza uygun olabilecek çanta almaya çalışın.

2Kendinizi Tanıyın

Kıyafet alımında olduğu kadar, ayakkabı ve çanta alımınızda da bedeninizi tanımanız bir o kadar önemlidir. Bedeniniz, duruşunuz, ayak yapınız gibi detaylar çanta ve ayakkabı alımında oldukça önemlidir. Örneğin; zaten gereğinden fazla uzun olan birisinin gereksiz yere yüksek topuklu bir ayakkabı giymesi hiçte hoş gözükmeyecektir.

3Kendine Bir Renk Belirle

Kombinin için kendine bir renk belirle ve şık olman gereken davetlerde bu rengi çantanla ve ayakkabılarınla kombinle. Kıyafetinle çantanın ya da ayakkabının renkleri arasında bir uçurum olmamasına dikkat et. Mümkün olabildiği kadar yakın ve yumuşak renkleri tercih et. Bu seni daha şık ve alımlı gösterecektir.

4Takılarına Dikkat Et

Kullandığınız aksesuarlar kombininiz ile pek alakasız gibi gözükebilir. Ya da bazılarımız tarafından ufak bir detaymış gibi algılanabilir. Ama resme bütün olarak bakmanın faydalı olacağını düşünürsek, takılarımızın da kıyafetimizle ve çanta, ayakkabı uyuma ile alakalı bir uyum içinde olmasında fayda var.

5Her An Hazırlıklı Olun

Çanta Ayakkab?

Her an karşınıza çıkabilecek ve şık olmanızı gerektirebilecek durumlara karşı hazırlıklı olun. Yani tüm kıyafetlerinizle uyumlu olabileceğini ya da en azından büyük bir kısmıyla uyum gösterebilecek olan ayakkabı ve çantalarınız her zaman hazır olsun.

6Alakalı Şeyleri Birleştirin

Sadece renk uyumu var diye saçma sapan kombin yapan kadınlar var. Siz bunlardan olmayın. Eğer giydiğiniz elbise ya da kıyafet spor ayakkabıyı kaldıramayacak tarzdaysa sadece çantanızla uyumlu olduğu için bunları kullanmayın.

7Tarzınızı Koruyun

Kendinize belirlediğiniz ve sürekli kullandığınız giyim tarzınız da çanta ve ayakkabılar alın. Mesela genellikle spor kıyafetleri seviyorsanız, çantalarınızı koldan asmalı almak yerine sırt çantalarını tercih edebilirsiniz.

8Bütün Olarak Uyumlu Olun

Sadece çantanızla ayakkabınızın uyumu ya da sadece ayakkabınızla kıyafetinizin uyumu sizin görüntünüzü şıklaştırmaz. Ancak bütün olarak aksesuar, kıyafet, çanta, ayakkabı ve hatta saç stiliniz dahil bir uyum içerisinde olursanız daha şık görüntüye sahip olacaksınız.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!