Dumanlı Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yusuf

    Yusuf

Makyaj kadınların hayatında oldukça önemli bir yer edinmektedir. Güzel görüntü sağlaması ile kadınların kendisini iyi hissetmesinde yardımcı olan en büyük etmenler arasındadır. Özellikle gideceğimiz davetlerde ve bizim için önemli olan görüşmelerde makyajsız bir görünüme sahip olduğumuzda kendimizi kötü hissederiz. Makyaj içerisinde ise oldukça önemli bir yer kaplayan tür ise göz makyajıdır. Göz makyajı bakışlarımızdan, dış görüntümüze kadar birçok etkiye sahiptir. Bu nedenle belki de en önemli makyaj türüdür

Dumanlı göz makyajı ise bu yılın trendleri arasında yer almaktadır. Ancak göz makyajı önemli olduğu kadar yapılması bir hayli de zordur. Bu yüzden doğru bir şekilde ve güzel bir görüntüye sahip olacak şekilde makyaj yapmalıyız. Peki dumanlı göz makyajı yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Sizler için kısaca bahsedelim.

1Göz kapaklarınızın üzerine primer sürerek gözlerimizi makyaja hazır hale getirelim.

2Nötr renkte yer alan bir göz farını göz kapaklarımızın hepsini kaplayacak şekilde sürelim.

3Üst kirpiklerimizin dip kısımlarına göz kalemi çekelim. Bu çizgiyi çekerken ortada ki kısmın daha kalın bir çizgi olmasına dikkat edelim.

4Alt kirpiklerimizin olduğu kısım içinde bunu tekrar edelim. Daha sonrasında ise çizdiğimiz çizgiyi parmağımızla ya da aplikatör ile dağıtarak buğulu bir izlenim yaratmaya çalışalım.

5Göz kapaklarımızın dış köşe kısımlarına ve kaş kemiğinin bulunduğu bölgenin hemen alt kısmına koyu renkte bir far sürelim. Bu işlemi yaparken yassı ve orta boyutta bir fırçadan yardım alabiliriz.

6Farı sürme işlemini yaptıktan sonra temiz fırça yardımıyla göz farını dağıtalım.

7Pırıltı bulunan bir far ile göz kapaklarının orta kısmına ve göz pınarları dediğimiz kısımlara bir nokta koyalım. Parmağımız yardımı ile bu noktaları dağıtalım.

82 katlı maskara sürme işlemini de yaptıktan sonra makyajımızı tamamlayalım.

Bu işlemleri uygularken adımları tek tek ve sırasıyla yapmaya dikkat edelim. Dağıtma işlemleri sırasında kadınlar genellikle taşırma problemleri yaşayabilmektedir. Bu konuda daha dikkatli ve taşırmadan işlem yapmaya çalışalım. İşlemleri ilk yapmanızda başarısız veya beklediğinizden daha kötü bir sonuç elde edebilirsiniz.

Zamanla tekrar ederek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ya da makyajınızı silip baştan tekrar edebilirsiniz. Bu işlemi daha pratik hale getirebilmek için bir gün silip yeniden makyaj yaparak, ayna karşısında birkaç defa yaparak pratik yapabilirsiniz. Böylelikle işlemleri kavramış ve daha hızlı hale getirmiş olacaksınız.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!