Evde Cilt Bakımı İçin 8 Tüyo

  • Yusuf

    Yusuf

Hepimiz güzel ve çekici bir cilde sahip olmak isteriz. Herkes tarafından beğenilen ve insanlar tarafından oldukça çekici bulunan bir cildi kim istemez? Peki bunun için yeterince bakım yapıyor muyuz? Birçok kadın aslında evinde illa ki kendinde bakım yöntemleri uygulayarak cildini daha güzel bir hale getirmeye çalışıyor. Ama maalesef etrafımdan gördüklerim ve duyduklarım bu konuda pek başarılı olamadıkları yönünde gözüküyor. Bu bakım için evde kendi kafasında canlandırdığı yöntemleri uygulayanlarda çok öneri üzerine aldığı hiçbir işe yaramayan ilaçlara tonlarca para verenlerde epey çok. Biz bu tür olaylara engel olabilmek için ve sizlerin daha fazla mağdur olmadan cildinize güzel bir bakım yapabilmeniz size özel paylaşımlarımızı yapacağız. Bakalım neymiş bunlar;

1Cildinizi Mutlaka Temizleyin

İçerisinde az miktarda krem bulunan sıvı cilt temizleyicileri ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. El sabunları cildi kuruttuğu gibi hijyen açısından da hiç iyi değildirler. Bunun yerine sıvı sabunu biraz pamuğun üzerine koyarak cildinize uygulayabilirsiniz. Eliniz yerine pamuk kullanmanız daha hijyenik olacaktır.

2Cildinizi Her Gün Nemlendirin

Cildinizi günlük olarak nemlendirmenizin cildinize çok büyük faydası vardır. Aynı zamanda nemlendirici kremlerin bir diğer yararı ise cildinizi güneşten korur. İyi bir sonuç yakalamak için akşam ve sabahları kullanın.

3Yüz Maskeleri Kullanın

Cildinizi canlandırmak ve cildinizi sıkılaştırmak için kullanabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahip olanlar ise içerisinde çamur barındıran cilt maskelerini tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Hidratlanmış koloit maske türleri ve krem maske türleri ise hassas ve kuru bir cilde sahip olanlar için yararlı olacaktır.

4Derin Cilt Temizliği

Haftada bir kere cildinizi derinlemesine temizleyin. Bir kabın içine avcunuzun aldığı kadar papatya doldurun ve ateşe bırakın. Daha sonra buharı sizin cildinize zarar vermeyecek kadar soğuduktan sonra başınıza aldığınız havluyla yüzünüzü 5-10 dakika buharda bırakın. Buhar banyosu sonrası yüzünüzde belirginleşen lekeleri sıkmayın.

5Yüzünüzde Tonik Kullanın

Yüzünüzü tamamen temizleyip duruladıktan sonra tonik kullanın. Ensenize de hafif bir şekilde tonik kullanabilirsiniz.

6Cildi Yavaşça Pul Şeklinde Dökün

Cildinizi çok sert dökücüler kullanmadan ve çirkin bir görüntüye sahip olmadan ölü derilerden arındırın.

7Sivilcelerden Kurtulmak İçin

1 kaşık limon suyu ile 1 kaşık tarçını karıştırıp sivilcelerin üstüne sürün. Kuruma işlemi gerçekleşince yıkayın.

8Maskeler Nasıl Uygulanır?

Maskeleri dudak ve göz çevreniz haricinde tüm yüzünüze ve boynunuza kadar kalın bir şekilde uygulayın. Sürülen maskeler için önerilen süreleri aşmayın. Aksi takdirde cildiniz zarar görecektir.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!

Toplam: 0 yorum

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.