Kişilik Özelliğine Göre 8 Parfüm Önerisi

  • Yusuf

    Yusuf

Herhangi birisine parfüm hediye edecekken parfüm seçmemiz aslında en garanti yöntem gibi gözükebilir. Ama aslında seçim konusunda oldukça zorlanacağımız hediye çeşitlerinden birisidir. Hatta bir başkasına değil kendimize bile alacağımız parfümlerde oldukça zorlanırız. Bazen başkasında koklayıp hoşunuza giden bir parfüm siz kullandığınızda o kadar hoş bir kokuya sahip olmayabilir. Ya da şişesi çok hoş olan bir parfüm koku olarak çok sade bir koku olabilir. Koku aslında insanlar üzerinde oldukça önemli bir izlenim bırakır.

Çoğu insan kokunuzu aldığında beynine giden sinyaller sayesinde sizi anımsar. Kendinize aldığınız bir parfüm eğer kişilik özelliklerinizi yansıtmıyorsa o parfümü büyük bir ihtimalle tekrar satın almayacaksınız. Doğru parfüm tercihi yapmanız sizin özgüvenli bir birey olmanız konusunda size yardımcı olur. Birisine hediye parfüm alırken ya da kendinize parfüm seçerken zorlanmamanız için sizlere kişilik özelliklerine göre parfümü nasıl seçebilirsiniz? Konusunda yardımcı maddelerimizi sunalım.

1Baharatlı Kokular

Genel olarak biber ve türevlerinden elde edilen koku türüdür. Girişimci, aceleci, özgüveni yüksek, çabuk sinirlenen, serüven sever, cesaretli, iddialı, dediğim dedik, dürüst, agresif, atılgan ve enerjik kişilikli insanların tercihidir.

2Çiçek ve Meyveli Kokular

Gül, nergis, şeftali, kavun, elma, menekşe, yasemin, karanfil gibi kokuları içerisinde bulunduran parfüm grubudur. Ağırlıklı olarak hassas, nazik, duygusal, içine kapanık olan ve anlayışlı kişilerin tercihi olan koku türüdür.

3Soğuk Kokular

Deniz kokusunu ve taze bir dağ havasını hatırlatan koku türüdür. Bu kokular genellikle hızlı, dinamik, sportif, enerjik ve çekici kişilerin kullandığı tür kokulardır.

4Oryantal Kokular

Ağır koku diye de adlandırdığımız gruptur. İçerisinde zencefil, kakule, tarçın, vanilya, misk gibi kokuları bu grupta yer alan kokuların başında sıralayabiliriz. Bu tarz kokuları tercih eden kişiler genellikle gizemli, kıskanç, tutkulu, çekici, romantik, güçlü ve olgun yapıya sahip kişilerdir.

5Yeşillik Kokular

Çam, çimen, sümbül ve ardıç gibi kokular bu grubun içerisinde yer alır. Genellikle kullanan kişiler, titiz, rahat, çalışkan, doğa sevgisi olan, yaşını her zaman genç hisseden, enerjik ve dakik kişilerdir.

6Odunsu Kokular

Ağırlıklı olarak sedir ve çam ağacı üzerinden elde edilir. Ağır kokuya sahip parfüm çeşididir. Bu parfümü seçen kişiler genellikle; dik kafalı, kendinden emin, maço bir kişiliğe sahiptirler.

7Kremsi Kokular

Tıpkı Hindistan cevizinin kokusunu anımsatan bu tür kokular genellikle hassas ve nazik kişiler tarafından tercih edilir.

8Tatlı Kokular

Çikolata, vanilya, bal ve karamel gibi tatlı kokuları içerisinde barındıran parfümleri tercih eden kişiler genellikle kendi zevklerine düşkün, biraz şımarık, ısrarcı, çocuksu hareketleri olan ve yardımı seven kişilerin tercih ettiği kokulardır.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!