Kıskançlık Durumuna Göre 5 Kadın Türü

  • Melike

    Melike

Her kadının içinde biraz kıskançlık duygusu vardır. Bazı kadınlar bu duyguyu çok yoğun yaşarken bazı kadınlar sadece ufak durumlarda da kıskançlık yapıyor. Ama genel anlamda bütün kadınlar hayatının bir döneminde kıskançlık yapar.

Aslında zannedildiği gibi kıskançlığın güvenle bir alakası yoktur. Daha çok dışarıya karşı olan güvensizlikle alakası vardır. Bizde yazımızda sizlere kıskançlıklarına göre 5 kadın türü hakkında bilgi vereceğiz.

1Annen bile okşasa benim bağrım taş olur diyen kadın tipi.

İşte kıskançlığın en üst seviyeye ulaştığı kadın tipleri. Bu kadınlar genelde kıskançlıklarından dolayı büyük problemler yaşar ve ne yazık ki erkekleri çok fazla bunaltırlar. Aslında bu tarz kadınların kıskançlıklarını biraz olsun törpülemesi gerekir. Aksi takdirde bütün ilişkileri kıskançlık problemi yüzünden son bulabilir. Genellikle erkek arkadaşlarının kuzenlerini, çok yakın oldukları kadın arkadaşlarını hatta erkek arkadaşlarını bile kıskanma potansiyeline sahiptirler.

2Ne demek iş yerinde kadın çalışıyor?

Kıskançlıkları tehlikeli boyutlara ulaşmış bir başka kadın türüdür. Genellikle erkek arkadaşlarını çok yakın arkadaşlarından veya iş yerinde beraber çalıştıkları arkadaşlarından kıskanabilirler. Bu durumda erkek arkadaşlarına iş yerinden ayrılmak veya iş yerindeki kadınla muhatap olmamaktan başka çare kalmaz. Eğer bu kıskançlık dozu biraz daha azaltılmazsa sonuç olarak ayrılığa doğru gidebilirler. Dikkat edilmesi gerek. Önlem amacıyla sevgilinizin veya eşinizin iş yerinde beraber çalıştığı kişilerle tanışabilirsiniz. Bir bakmışsınız kıskandığınız kadınla çok yakın arkadaş olmuşsunuz.

3Ben hayatta kıskanmam diyen tip.

Gizli tip kıskançlar. Aslında neredeyse her kadında olan kıskançlık türlerinden birisi budur. Hayatta kıskanç olduklarını kabul etmezler. Hatta bunların erkek versiyonu da vardır. Kıskanç olduklarını kabullenmezler. Fakat her türlü kıskançlığı yaparlar. Bu tip kadınlar eğer arkadaşı olan veya sadece tanıdığı bir erkekle ilişki yoluna giderse genelde karşı taraf kadını aslında hiç tanımadığını düşünür. Çünkü kıskanç olmayan gayet rahat olarak bildiği kadın bir bakmışsın yanından kadın geçerken tip tip bakıyor. Bu kadınlara ne desek biraz sinsi olabilirler. Ama dediğimiz gibi bu durum neredeyse bütün kadınlarda var.

4Neden bu kadar süslendin? Bilmediğim bir şey mi var?

Bu kadınlar genelde geçmişte bir darbe yemiştir. Bu yüzden de her şeyden şüphelenebilirler. Biraz güven problemi diyebiliriz aslında. Erkekler farklı bir parfüm sıktığında veya o sabah işe gitmek için daha fazla hazırlık yaptığında hemen şüphelenebilirler. Bu durum zamanla güven problemi ortadan kalktıkça düzelir. Bazı kadınlarda ise bu durum kesinlikle genel bir kıskançlık durumudur. Bu kadınlar sevdiği erkeğin ekstradan bir hazırlık yapmasını veya kendisine bakım yapmasını istemezler.

5Çok fazla samimiyet olmadığı sürece problem yok.

İşte bu kadınlar kıskançlık sıralamasında en alt sıralarda yer alırlar. Erkek arkadaşlarının kız arkadaşlarını veya birlikte çalıştıkları kadınları kıskanmazlar. Tabii, bir noktaya kadar. Eğer bu samimiyet beklenen seviyeyi aşıyorsa ortaya kıskançlık duyguları girebilir. Sonuç olarak da aşırı samimiyetten ayrılık doğabilir. Genellikle çok fazla kıskanmadıkları için erkekleri de çok fazla bunaltmazlar. Bu durum bu tip kadınlar için bir avantajdır.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!