Metalik Ayakkabı Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken 12 Kural

  • Melike

    Melike

2017 yılının ayakkabı modasında en fazla karşımıza çıkan ve popüler olan ayakkabılardan birisi metalik ayakkabılardır. Metali ayakkabılar gerek parlak oldukları için gerekse renkleri farklı olduğu için kombin yapma aşamasında kişileri çok zorlamaktadır. Yazımızda sizlere metalik ayakkabı giyerken dikkat edilmesi gereken 12 kural hakkında bilgi vereceğiz.

1Kışın açık renklerle giyebilirsiniz.

Kim demiş metalik ayakkabılar kışın giyilmez diye? Oysa bu kıs karşımıza sık sık metalik ayakkabılar çıktı. Yalnız kombin yaptığınız sırada kıyafetinizin açık renkler olması sizlerin işini daha çok kolaylaştıracaktır ve kombininizin uyumlu olmasını sağlayacaktır.

2Sokak stilinizin vazgeçilmezi olsun.

Metalik ayakkabılar genellikle sokak stilinin vazgeçilmez parçaları arasındadır. Yırtık bir jean ile elinizde tuttuğunuz ceketinizle bizde çok fazla uyumlu olacaktır.

3Spor bir kombinde oluşturabilirsiniz.

Metalik ayakkabının en güzel özelliklerinden birisi sizlere hem şık olduğunuz zaman hem de spor giydiğiniz zaman eşlik edebilmesidir. Çok fazla modelinin olması da bu durumda etkili olanlardan birisidir. Şort ve beyaz bluzunuzun altına rahatlıkla metalik ayakkabınızı giyebilirsiniz. Yalnız renk seçimi önemli.

4Doğru tercih tarzınızı korur.

Eğer metalik ayakkabı konusunda gerek renk gerekse model aşamasında doğru tercihleri yaparsanız oldukça güzel bir görünüme sahip olursunuz ve tarz bir kadın olma yolunda adım adım ilerlersiniz.

5Şort, gömlek metalik ayakkabı? Neden Olmasın?

Metalik ayakkabı şortun altına çok güzel duruyor. Doğru modeli seçtiğiniz takdirde gömleğinizin altına da çok güzel duracaktır. Site sokak stilinden esintiler katarken şıklığınıza da şıklık katacaktır.

6Siyah pantolon, metalik ayakkabı?

Sizlere genelde metalik ayakkabının açık renklerle olan kombinlerine örnek verdik. Aslında metalik ayakkabı siyah pantolonla da gayet güzel durur. Fakat doğru ayakkabı ve pantolonu seçmeniz gerekir. Resimde gördüğünüz gibi paçalarını katlayabileceğiniz bir pantolon seçebilirsiniz.

7Metalik ayakkabı, deri pantolon?

Metalik ayakkabı kombinlerinde en çok merak edilenlerden birisi metalik pantolon deri ayakkabı uyumudur. Aslında bu uyumu elde etmek yani ikisinin birbirine uyumlu olmasını sağlamak çok zordur. Fakat doğru kombini yakalarsanız gerçekten çok şık bir görüntü olacaktır.

8Metalik babet nasıl giyinilir?

Metalik babet, metalik ayakkabılar arasında en fazla tercih edilenlerden ve giyerken en fazla dikkat edilmesi gerekenlerden birisidir. Genellikle her şeyin altına gittiği düşünüler alınan bu ayakkabı doğru kombin yapılmadığı zaman tam bir facia görünümüne sebep olabiliyor.

9Metalik topuklu ayakkabı nasıl kombin yapılır?

Metalik ayakkabılar arasında topuklu olanlar çok uzun yıllardır karşımıza çıkıyor. Fakat bu ayakkabılar moda olmaya başlayınca daha fazla metalik topuklu ayakkabı modeli ortaya çıkmaya başladı. Farklı renkler veya farklı modeller sık sık görebiliyoruz. Metalik topuklu ayakkabı kombini yaparken açık renk bir elbise ve koyu renk bir ceket giyebilirsiniz.

10Takılarla güçlendirin.

Metalik ayakkabı genellikle çok ön planda durduğu için insanlar ek takı takmaktan kaçınıyorlar. Yalnız doğru takıları doğru renk ayakkabıyla birleştirdiğiniz zaman oldukça güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Yalnız takılarınız ayakkabınızdan farklı renklerde olursa gözünüzü çok yorabilir.

11Metalik detaylı ayakkabılar…

Komple metal ayakkabılar olduğu gibi metalik detaylara sahip ayakkabılarda vardır. Genellikle bu ayakkabılar çoğu kıyafetinizle kombin edebilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi tulum veya bu tarz kıyafetlerle uyumlu olabilir. Metal detaylar genellikle spor ayakkabılarda tercih edilen bir detaydır.

12Ciddi kıyafetlerinizin altında metalik ayakkabı…

Metalik ayakkabı genellikle sokak stilinde veya spor kıyafetlerde karşımıza çıktı. Fakat ciddi kıyafetlerinizin altında da metalik ayakkabı uyumu elde edebilirsiniz. Bunun için doğru renkleri seçmeniz önemli. Aynı zamanda tercih olarak topuklu metalik ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!

Toplam: 0 yorum

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.