Neden Tayt Sorusunun 10 Cevabı

  • Medocu

    Medocu

Tayt, her toplumda olduğu gibi Türk toplumunda da kadınların çok tercih ettiği kıyafetlerden birisini yer almaktadır. Ancak bu kadar çok tercih edilmesinin ve insanlar tarafından bu denli sevilmesinin ardından birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Tayt, bazı erkekler tarafından hiç beğenilmezken hatta itici bile bulunabiliyorken, bazı erkekler ise taytın kendilerini tahrik ettiğini iddia etmektedir.

Hal böyle olunca tayt giyip giymeme konusunda çelişkiye düşen birçok kişi bulunmaktadır. Ama biz yaptığımız inceleme ve aldığımız cevaplar sonucunda sizler için kadınlardan ‘’ Neden Tayt’’ sorusunun 10 popüler cevabını bulduk. Bunları sizler için sıralayalım.

1Şişman Görünüme Engel Oluyor

Kadınlar kendilerini şişman hissettikleri dönemlerde tayt giyerek daha zayıf hissederler. Bunun sebebi ise özellikle siyah renkli taytlar kadınları daha zarif ve zayıf bir görüntüye ulaştırıyor.

2Tayt Her Yerde Giyilebilir

Topuklu bir ayakkabıyla herhangi bir kıyafet tercih edildiğinde herhangi bir davete ya da arkadaşlarınla gidebileceğin eğlenceli bir partiye giyebilirsin. Yine sabah çıkacağın yürüyüş sırasında altına giyerek bir yürüyüş yapabilirsin.

3Seyahat İçin Mükemmel Bir Tercih

Seyahat etmeyi düşünen bayanlar için tayt mükemmel bir kıyafet seçimidir. Tayt sayesinde bacaklarını rahatça hareket ettirebilir. İstedikleri şekilde seyahat edebilirler. Diğer kıyafetlerde bu pek mümkün değildir.

4Fazla Yer Kaplamazlar

Çok fazla kıyafeti olan hanımların genellikle dolapları da olabileceğinden daha fazla kalabalıktır. Bu yüzden dolaplarında fazla yer kaplamaması da önemli bir etmendir.

5Ucuz Bir Kıyafet Türü

Alınabilecek diğer kıyafet türlerinden oldukça ucuzdur. Aynı zamanda üstümüze aldığımız her kıyafet için altımıza da ayrı bir kombin kıyafeti almamız gerekirken taytı birçok kıyafetle kombin yapabiliriz.

6Rahat Yemek Yersin

Pantolonlarda sık yaşanan bir problem olan, fazla yemek yeme durumunda düğmenin zorlanması ya da kapanmaması durumunu taytta yaşamazsın. Elastik bir yapısı olduğu için rahatlıkla yiyebilirin.

7Atletik Bir Görünüm Kazandırır

Uzun bir süredir spor salonlarıyla yolunuz kesişmemiş olsa bile dışarıdan insanlar sizin spor yaptığınızı düşünür. Tayt sayesinde şekle giren kalçalarınız insanların böyle düşünmesinde yardımcı olur.

8Aynı Taytı Sürekli Giyebilirsiniz

Aynı taytı bir hafta içerisinde 2,3 defa giyebilirsiniz ve bu kimsenin dikkatini çekmez. Yani aynı şeyi giydiğinizi fark etmezler.

9Daha Rahat Çizme ve Bot Giyebilirsiniz

Çizmenin içerisinde pantolonunuzu sokmakla ya da çıkardığınızda kırışan pantolonunuzla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Çünkü tayt kırışmaz.

10Eşofman Olarak da Giyebilirsiniz

Aynı kıyafetle sporunuzu yaptıktan sonra arkadaşlarınızın yanına geçebilir. Evinize döndüğünüzde de rahatlıkla uzanıp televizyonun karşısına geçebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!
111

Toplam: 0 yorum

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.