Sinir Eden 10 Kuaför Davranışı

  • Melike

    Melike

Kuaförler zaman zaman en sinir olduğumuz kişiler olabiliyor. Bazen saçımızın istediğimiz gibi olmamasına kızıyoruz bazen de canımızın çok yanmasına kızıyoruz. Sürekli gittiğimiz bir kuaför bile olsa bazı hareketler bizleri sinir edebilir. İşte kuaförlerin en gıcık olduğumuz 10 davranışı:

1Saçımı her zaman istediğimden kısa kesmek zorunda mısın?

Herhalde birçok kişinin kuaförlerde en sinir olduğu özellik budur. Çünkü genellikle bütün kuaförler böyle bir soruna sebep olmaktadır. Belki siz sadece kırıklarınızı aldırmak için gittiniz. Fakat kuaförler bütün saçlarınız kırıkmış gibi görerek upuzun saçlarınızı kısacık bir şekilde gönderebilir. Bu durumu yaşamayan kadın neredeyse yok gibi diyebiliriz. Bunun önüne ne zaman geçilir bizde bilmiyoruz.

2Bu saç rengiyle benim istediğim saç rengi arasındaki farkın farkında mısın?

Genellikle herkes bir saç rengi isteyerek saçlarını boyatmaya giderler. Fakat saçlarımızı boyattığımız zaman ortaya çıkan saç rengi genellikle istediğimiz renkten çok uzak olur. Bu durumda kuaförler ne kadar kişiye açıklama yaparsa yapsın. Sonuçta boyamadan önce belirtmeleri gerektiğine inanıyoruz. Tabi bu işlet biraz da tecrübe gerektiriyor.

3Ama Dip Boya 30 TL Yazıyordu…

Kadınların en sinir olduğu davranışlardan birisiyse kuaföre girdikleri zamanla çıktıkları zaman arasında fiyat farkı olmasıdır. Genellikle kadınlar kuaföre girdikleri sırada sadece bir dip boya yatırmak için girerler fakat çıktıkları zaman bunun çok çok üstünde rakamlar ödeyebilirler. Bakımıydı, kırıkların alınmasıydı derken bir bakmışsınız ödemeniz gereken tutar 2 hatta 3 katına çıkmış.

4Kaşlarım incecik olma yolunda ilerliyor.

Kaş aldırmak için kuaföre gittiyseniz bir de bu kuaför sürekli gittiği kuaför değilse kaşları incecik etme riski her zaman vardır. Bunu yapmayan kuaför neredeyse yok diyebiliriz. Kaşlarda yüzün en çok dikkat çeken kısımlarından birisi olduğu için büyük problemlere sebep olabilir. Bu yüzden kaşlarınızı aldırma evresinde eğer incelmeye doğru gidiyorsa kuaförünüzü uyarabilirsiniz.

5Manikürde canın çok fazla yanması.

Manikür yaptıran kadınlar bilir. Manikür yaptırıldığı sırada insanın canı kuaförün yaptığı bir hamleyle çok yanabilir. Anlık bir acı olsa da çoğu kişi için sinir eden bir harekettir. Özellikle o kısım kanadıysa kişi bu duruma daha fazla sinir olabilir.

6İp ile alınmasını istiyorum. Ağda ile alınmasını istesem ağda ile al derim.

Kuaföre eğer bıyık veya yüzünde diğer bölgelerde bulunan kılları aldırmaya giden bir kadın kuaförün ısrarla ağda kullanılması baskısıyla karşı karşıya kalabilir. Bu evrede zaten ağda kullanılmasını istiyorsanız sorun yok ama ip ile alınmasını isteyen kadınlar çok fazla sıkıntı yaşıyor. Hatta bazı kadınlar bu baskılara dayanamayarak yüzünü ağdayla aldırmak zorunda kalıyorlar. Kuaförler lütfen böyle şeyler yapmasın.

7Benden Sonra Gelen Müşteriye Benden Önce Bakılıyor.

Her yerde olduğu gibi kuaför salonlarında da torpil her zaman işler. Genellikle gittiğiniz kuaförün sürekli müşterisi olan birisi geldiyse sizden önce alınır ve gönderilir. Aynı zamanda bıyık aldırma gibi işlemler için gelindiyse de sizden önce alırlar ve gönderirler. Bunu önlemek için yapacak bir şey aklımıza gelmiyor maalesef.

8Sade bir makyaj istemiştim.

Kuaföre makyaj yaptırmaya gittiyseniz, ne kadar sade makyaj isterseniz isteyin ne yazık ki makyajınız hiçbir zaman istediğiniz gibi olmayacaktır. Genellikle düğüne gidermiş gibi yapılan bir makyajla kuaför salonundan çıkabilirsiniz. Tabii düğüne gidiyorsanız sorun yok.

9Saçlarının Yanmasına sebep Olması

Katlanılabilecek bir durum değildir. Yaşayanlar varsa Allah sabır versin diyoruz. Yeterli ilgilenmiyorsa kuaförünüz böyle bir durum yaşayabilirsiniz. Büyük ihtimal kuaför salonundan ağlayarak çıkacaksınız.

1010-23 Nisan Çocuğu muyum ben?

Bu durum genellikle saç maşası yaptıracak kişilerin başına gelir. Siz dağınık duran bir saç maşası istiyor olabilirsiniz. Fakat çıktığınızda 23 Nisan çocuklarından farkınız kalmaz.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!