Tatil Fotoğrafları İçin En İyi 10 Filtre

  • Medocu

    Medocu

İnsanlar İnstagram ve benzeri platformları kullanarak sürekli olarak birbirleri arasında fotoğraf trafiği oluşturuyor. Sevdikleri insanlarla hatta bazen tüm dünyayla fotoğraflarını paylaşıyor. Haliyle burada yayınladıkları fotoğraflarında güzel gözükmesini ve insanlar tarafından beğenilmesini istiyorlar. Özellikle de sıcak yaz günlerinde çekilmiş tatil fotoğraflarının bu konuda ki önemi oldukça büyüktür. Peki şimdi bu fotoğrafları yayınlamadan önce hangi filtreleri kullanarak daha güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bunları sizlere aktaralım.

Efektler en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan İnstagram’ın efektleri baz alınarak verilmiştir.

1Earlybird

İnstagram kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen fotoğraf filtresidir. Kullanıcılarının %10’luk bir kısmı fotoğraflarında bu filtreyi kullanıyor. Bu efekt sayesinde görselleriniz hem eskitilmiş hem de modern bir görünüme sahip oluyor.

2X-Pro II

Bu efekt aydınlatma efektleri arasında en iyi sonuç veren ve en güzel görünüme kavuşturan efektlerden birisidir. Genellikle insanlar tarafından kullanıldığı fotoğraf tipleri arasında, yeşillikli görseller ve selfieler yer almaktadır.

3Valencia

Efekt sayesinde renklerin dolgun gözükmesi kullanıcıyı bu efekti tercih etmeye itiyor. Yine yapılan açıklamaya göre en çok kullanılan efektler arasında Valencia’da yerini alıyor.

4Rise

Tıpkı İnstagram’ın selfieleri gibi kullanıcılarının vazgeçemediği ve birçok resminde kullandığı vazgeçilmez görsel efektidir.

5Amaro

En çok gözleri renkli olanların kullandığı bu filtre karanlık görüntüden aydınlık bir görüntüye geçişi sağlıyor.

6Hefe

Yine aydınlatma oranı yüksek olan filtre türlerinden birisi olan Hefe, kullanıcılar tarafından eşsiz bir renk cümbüşü oluşturabilmek amacı ile tercih ediliyor.

7Hudson

Yine İnstagram kullanıcıları tarafından oldukça fazla olarak tercih edilen bir filtre olan Hudson, soğukluk efekti olarak tanımlanıyor. Daha çok dışarıda çekilen fotoğraflarda işe yarıyor. Mimari anlamda güzel olan yapılar ve parlak bir görünüme sahip olan araçlar, bu filtre için en iyi içeriklerdendir diyebiliriz.

8Brannan

Bildiğiniz üzere İnstagram’da bir vazgeçilmez olarak uzun süredir süre gelen ve #ThrowbackThursday etiketiyle yani #tbt etiketiyle perşembe günleri paylaşılan fotoğraflarda en çok kullanılan filtre Brannan filtresidir.

9Nashville

Resimlere krem bir efekt vererek değişik bir görünüme sahip olmasını sağlayan Nashville etiketi de İnstagram uygulaması kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen efektlerden birisidir.

10Filtresiz

Bu kadar çok sayıda filtre kullanılmasına rağmen İnstagram kullanıcılarının %43 gibi büyük bir kısmını filtre kullanmayan kişiler oluşturuyor. Herhangi bir şekilde filtre kullanmadan fotoğraf paylaşımı yapan bu kişiler #nofilter etiketini kullanarak gönderilerini paylaşıyorlar.

Facebook Yorumları
Beğendim!
Beğendim! Helal olsun! Hoş değil! Çok acı... Yok artık! Yerim! Çok iyi! Kızgın!
11

Toplam: 0 yorum

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.